Komfortowa temperatura w całym pomieszczeniu dzięki ogrzewaniu na podczerwień

Odkąd na rynku pojawiło się nowoczesne ogrzewanie na podczerwień, możliwe stało się zwiększenie komfortu cieplnego w każdym domowym pomieszczeniu i to bez konieczności nadwyrężania budżetu. Chociaż w Polsce nadal ogrzewanie typu infrared jest stosunkowo mało popularne, to jednak wynika to z tego, że nie każdy jest świadomy korzyści płynących z tego alternatywnego sposobu ogrzewania. Oprócz oszczędności można liczyć także na korzyści zdrowotne. Jeśli komuś marzy się posiadanie ogrzewania w pełni zautomatyzowanego, łatwego w obsłudze i niegenerującego alergizujących roztoczy, to jak najbardziej warto zainteresować się właśnie ogrzewaniem na podczerwień.

Komfortowa temperatura w całym pomieszczeniu? Zdecyduj się na tanie ogrzewanie elektryczne typu infrared

Ogrzewanie typu infrared wykorzystywane jest już od wielu lat, ale dopiero teraz sięga się po nie na większą skalę do użytku codziennego. Zanim pojawiło się w naszych gospodarstwach domowych, było stosowane chociażby w saunach czy też nawet w na fermach do ogrzewania ptactwa. W przypadku ogrzewania konwekcyjnego nośnikiem ciepła jest powietrze. Bez ruchu rotacyjnego niemożliwe byłoby nagrzanie pomieszczeń. Z kolei przy panelach na podczerwień nośnikiem ciepła jest dosłownie wszystko – podłoga, ściany, sufit, przedmioty i nawet osoby. Ogromną zaletą ogrzewania na podczerwień jest to, że można cieszyć się wyrównaną temperaturą w całym pomieszczeniu, co oczywiście przekłada się na zwiększony komfort jego użytkowania. Jak to możliwe? Otóż w przypadku ogrzewania typu infrared nie ma gwałtownej cyrkulacji powietrza. Takie innowacyjne ogrzewanie pozwala na zredukowanie zapotrzebowania energetycznego o kilkadziesiąt procent. Osoby używające do tej pory ogrzewania konwencjonalnego grzejnika z całą pewnością odczują ogromną poprawę, gdyż zniknie problem z kilkunastostopniową różnicą temperatury między dolnymi i górnymi warstwami powietrza. Rozkład temperatury przy ogrzewaniu typu infrared jest bez wątpienia znacznie bardziej korzystny. Niezależnie od tego w jakim miejscu będziemy się akurat znajdować w pomieszczeniu, odczuwalna temperatura będzie jednakowa.

Jest to idealny wariant dla osób pragnących uchronić się przed marznięciem stóp i poceniem się czoła, jak to często bywa przy ogrzewaniu grzejnikowym. Ponadto ogrzewanie na podczerwień jest przyjazne dla alergików ze względu na zredukowanie cyrkulacji powietrza – znika problem z ciągle przemieszczającymi się po pomieszczeniu drobinkami kurzu. Bez wątpienia jest to zatem bardziej higieniczne ogrzewanie, które wpłynie też pozytywnie na samopoczucie domowników i ich stan zdrowia. W domach ogrzewanych podczerwienią zmniejsza się również ryzyko rozwoju pleśni i grzybów.